Szkolenie z Zakresu Ochrony Danych Osobowych

                       Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych

Prowadzimy szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych szkoleń. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny. 

 

Ochrona danych osobowych to kwestia, o której słyszymy coraz więcej. Wśród społeczeństwa zauważyć można wyraźny wzrost świadomości dotyczących prawa do ochrony swoich danych. Widoczne jest też wzmożone monitorowanie różnorodnych instytucji w celu sprawdzenia, czy przestrzegają wszystkich wymogów związanych z prawem do ochrony danych osobowych, oraz czy rozwiązania przez nich stosowane na co dzień są w pełni bezpieczne pod tym kątem. Zapraszamy na szkolenia.

 

Czym jest ochrona danych osobowych i dlaczego ich ochrona jest tak ważna?

Zgodnie z przepisami za dane osobowe uznaje się informacje, które służą do zidentyfikowania osoby fizycznej i nie mają bardzo szerokiego stopnia ogólności. Za dane osobowe według przepisów nie uznaje się więc poszczególnej informacji takiej jak numer domu, ale są już nimi: adres, PESEL, imię i nazwisko. Z racji, ze pozyskiwanie danych jest coraz łatwiejsze, można mówić o zwiększonym niebezpieczeństwie związanym z przetwarzaniem danych, którego sobie nie życzymy. Aby możliwe było stworzenie systemu, w którym takie niebezpieczeństwo jest ograniczone do minimum, potrzebna jest rzetelna, regularnie aktualizowana wiedza.

 

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych

Regulacje prawne zmieniają się, a ustawy zostają nowelizowane - nasze szkolenia organizujemy właśnie po to, aby nie pogubić się w aktualnie obowiązujących przepisach. Oferta edukacyjna, którą proponujemy, pozwala w przystępny sposób przyswoić informacje, które pomogą zapewnić wzrost bezpieczeństwa danych osobowych w różnego rodzaju instytucjach i firmach. Szkolenie z zakresu danych osobowych to rozwiązanie, które przyda się kadrze kierowniczej, osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo danych w firmie, Inspektorom Ochrony Danych oraz każdemu, kto zajmuje się w zakładzie pracy przetwarzaniem danych osobowych.

 

Kwestie poruszone na szkoleniu z zakresu ochrony danych osobowych

Podczas zajęć organizowanych w naszym ośrodku uczestnicy szkolenia dowiedzą się, w jaki sposób zabezpieczyć dane przed ich utratą i niepowołanym dostępem. Zyskają również szeroką wiedzę na temat metod, które pozwolą nie dopuścić do sytuacji, gdy danymi zarządzają osoby, niebędące do tego upoważnione. Poruszone zostaną m.in. takie kwestie jak:
- odpowiedzialność, która wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych;
- praktyczne sposoby sprzyjające ochronie danych osobowych oraz bezpiecznemu ich przetwarzaniu;
- dokumentacja związana z przetwarzaniem danych osobowych;
- zaznajomienie z przepisami prawnymi, dotyczącymi przetwarzania danych osobowych; 
- konsekwencje prawne w wypadku złamania przepisów.

W organizowanych przez naszą firmę szkoleniach z zakresu ochrony danych osobowych bierze udział wykwalifikowana kadra dydaktyczna. Od lat świadczymy tego typu usługi, dlatego możemy zaproponować Państwu najlepszą jakość zajęć oraz bogaty program, obejmujący wszystkie najważniejsze zagadnienia. W ramach szkolenia możliwe będzie poznanie praktycznego aspektu, który wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych zgodnie z najnowszym zasadami. 

 

Zapraszamy także na inne szkolenia:

 

 

 

 
Wszelkie Prawa Zastrzezone Centrum Doradztwa i Szkolenia
 
 
 
 
ul. Krypska 37 lok. 3 04-082 Warszawa
Tel/Fax: +48 22 870 20 24
Email: szkolenia@centrum.waw.pl
tworzenie stron www